11 martie 2018, parohia Chiperești. Activitate pro vita în luna pentru viață.

Viața parohiei Martie 13, 2018

În biserica parohiei Chipereşti, Duminică 11 martie 2018 după slujba Sfintei Liturghii, a avut loc un moment festiv în cinstea femeii universale- bunică, mamă, soră, fiică, nepoată- denumit: ”Copiii unesc familia”. El a fost oferit de către membrii ai Asociației ”Bucuriile vieții” din parohia Țuțora și s- a încadrat în activitațile pro vita organizate la nivel național de către fiecare parohie în luna martie, denumită și luna pentru viață. La finalul momentului, conducerea Consiliului Local al Comunei Țuțora, dl. Primar Cristinel Albu, dl. Viceprimar Doru Mihăilă, au dăruit câte o floare tuturor femeilor, iar părintele paroh Teofil Leuștean a exprimat recunoștință pentru cei prezenți, a felicitat copiii pentru frumoasele cântece și poezii recitate și a mulțumit Maicii Domnului și Bunului Dumnezeu pentru toată darea cea bună și pentru puterea cinstitei și de viață făcătoarei Cruci, păzitoare a creștinilor.

Citește alte articole despre: moment festiv