Sărbătorile din iarna anului 2018 în Parohia Chiperești

Viața parohiei Ianuarie 7, 2018

Duminică 31 decembrie 2017, după slujba Sfintei Liturghii, copiii și formațiile din satul Chiperești au sosit la casa parohială, unde părintele Teofil Leuștean și d- na preoteasă i- au primit la urat. Apoi, în seara din Ajunul Anului Nou, s- a săvârșit o slujbă pentru primirea binecuvântării lui Dumnezeu la trecerea dintre ani, urmată de ciocnirea unei cupe de șampanie în praznicarul parohiei. În prima zi a Anului Nou 2018 au fost sărbătoriți cei care poartă numele Sfântului Vasile cel Mare, apoi, după slujba Bobotezei din 6 ianuarie 2018, a doua zi 7 ianuarie 2018 au făcut o slujbă de mulțumire cei care poartă numele Sfântului Proroc Ioan Botezătorul. Cu aceasta, s- a încheiat ciclul Sărbătorilor din iarna anului 2018.

Citește alte articole despre: urare