Pelerinaj la Mănăstiri din împrejurimile Iașului

Evenimente Decembrie 29, 2017

Vineri 29 decembrie 2017, într- o frumoasă și caldă zi de sfârșit de an, părintele Teofil Leuștean, împreună cu un grup de creștini ai parohiei Chiperești, au mers într- un pelerinaj de o zi la următoarele Mănăstiri: Dobrovăț, Piatra Sfântă Tărâța, Hadâmbu și Hlincea. Pelerinajul a fost posibil datorită generozității d- lui Primar Cristinel Albu al Comunei Țuțora (căruia toți participanții îi mulțumesc din suflet), care a pus în mod gratuit la dispoziția credincioșilor: autobuzul cu care s- a efectuat transportul, șoferul care a condus pe traseu de dimineață și până seară, precum și combustibilul necesar deplasării. Rugăciunile făcute de pelerinii înșiși, precum și cele primite de la călugării ieromonahi din aceste locașuri de cult, au făcut ca trecerea dintre ani să fie cu folos duhovnicesc. Sărbători fericite! La mulți și binecuvântați ani!

Citește alte articole despre: pelerinaj